هرمی در اعماق! یوناگونی

در سال ۱۹۸۷ در اعماق اب های جنوب ژاپن چیزی کشف شد که تا به امروز نیز هیچ تعریف درستی از مکان، دلیل و عمر ان در دست رس نیست، اعماق اقیانوس ها که با وجود پیشرفت بشر هنوز نیز مکانی مخوف و اسرارامیز است، میتواند جایگاه بسیاری از اثار و حوادث عجیب و بی تعریف باشد، از افسانه ی اتلانتیس تا شی عجیب دریایی بالتیک همگی در اقیانوس ها و دریاها ارمیده اند، اما شاید یکی از عجیب ترین و در دسترس ترین این چیزها همین اثر عجیب و خاص باشد، اثری که انرا هرم زیرابی ژاپن نامیده اند…

yonaguni_japan_2015_scuba_diving_monument_our_dive_group_on_the_turtle_bw

یکی از عجیب ترین بناهای زیرابی دنیا در جنوب خلیج یوناگونی ژاپن قرار دارد(۱۰۸ کیلومتری مرز ابی تایوان)، قسمت جنوبی این خلیج مکانی است که به علت دریایی نسبتا ارام و موج های کم بیشتر توسط موج سواران استفاده میشود، در این میان غواصان نیز از این ابها به خوبی استفاده میکنند، در سال ۱۹۸۷ کیهاچیرو اراکاتا که برای رصد کوسه ها به دنبال مکانی خوب میگشت به شکل ناگهانی متوجه نطقه ای در اعماق شد که دارای شکلی بسیار عجیب و متفاوت با مناطق اطراف خود است، او در همان روز این مسئله را به دیرینه شناسان دانشگاه ریکاس اطلاع داد، فردای همان روز ماسااکی کیمورا به عنوان اولین شخصی که از این بنای عجیب دیدن میکند، به اعماق رفت.

این محل از ان زمان تبدیل به یکی از مقصدهای اصلی عکاسان و دیرینه شناسان شده است، این اثر عجیب از سنگ شنی تشکیل شده که قدرمت این سنگها به ۲۰میلیون سال قبل بازمیگردد، شکل ان به صورت مستطیل است و ابعادکلی ان ۴۰*۲۷ متر و به ارتفاع ۵متر از سطح دریاست.

از خصوصیات خاص این اثر میتوان به:

۱-دو ستون با فاصله ی کم از هم که نزدیک به ۵متر از سطح دریا بالاترند.

۲-ستونی سنگی به طول۷متر

۳-دیواری به طول۱۰متر

۴-تخته سنگی جدا که بر روی پایه ی پایینی است.

۵-جایگاهی ستاره ای شکل

۶-سنگی به شکل L

شکل کلی، تیزبودن اطراف اثر، زاویه های دقیق باعث شده است بسیاری از غواصان و عکاسان و محققین به این نتیجه برسند که این بنا یک اثر باستانی ساخته شده به دست انسان است، افرادی مانند تام هولدن که برای بررسی و عکاسی از این اثر به زیر اب رفته بود پس از بررسی در گزارش خود نوشت که: زوایای دقیق و میزان، سنگ هایی با گوشه های تیز و عموما دقیق و همین طور شکل کلی اثر و دو حفره که بر روی اثر وجود دارد که هرکدام به طول ۱٫۵ متر هستند همگی بیانگر این نکته است این شکل دست ساخت بشر است.

افرادی مانند گراهام هانکوک نیز معتقدند این اثر نه تنها دست ساخت بشر بلکه جایگاهی باستانی برای فرود و اعمال خاص موجوداتی بیگانه بوده است.

کیمورا پس از بررسی کربن و عمر سنگها قدمت این اثر را به ۱۰هزار قبل نسبت داد که سطح اب دریاها چایین تر بوده است، اما حتی با همان قدرمت نیز این اثر زیر حداقل ۲۵متر اب بوده است!

در این میان افرادی مانند رابرت شک از دانشگاه بوستون نیز با بررسی این اثر انرا ساخت طبیعت میداند، هرچند خود او نیز در گزارشش به احتمال دخالت انسان در شکل گیری کلی این اثر اشاره کرده بود.

به هرحال این تخته سنک عجیب با تمام محیط اطراف خود متفاوت و ناهماهنگ است که این نکته مهم ترین نکته در رد احتمال طبیعی بودن این اثر است.بسیاری حتی مدعی وجود کنده کاری هایی عجیب برروی دیواره ها شده اند که البته تا به امروز چنین چیزی به اثبات نرسیده است، هنوز نیز نتیجه ی درستی از طبیعی و یا غیرطبیعی بودن این اثر در دست نیست، و اینکه در صورت غیرطبیعی بودن کاربرد ان چه بوده است.

pyramids_of_Yonaguni_9{تصویر گرافیکی از این هرم }

منبع: yonaguni

مطالب مرتبط

یک دیدگاه در “هرمی در اعماق! یوناگونی

  1. Hello there, just became alert to your blog through Google, and found that it is truly intremafivo. I’m going to watch out for brussels. I’ll be grateful if you continue this in future. Numerous people will be benefited from your writing. Cheers!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *