زنی که مالک قانونی خورشید است

خورشید میلیاردها سال است که در آسمان می‌درخشد و متعلق به شخص خاصی نیست ولی شخصی پیدا شده است که ادعا می‌کند مالک قانونی خورشید است. آنجلز دوران ۴۹ ساله که اهل اسپانیاست ادعا می‌کند که خورشید رسماً متعلق به او می‌باشد و یک سند اسناد رسمی هم برای این ادعا ارائه کرده است. آنجلز دوران می‌گوید: «من قانون را بلدم. یک توافق بین‌المللی می‌گوید که هیچ کشوری نمی‌تواند ادعای مالکیت یک سیاره یا ستاره را بکند ولی این قانون چیزی در مورد افراد نگفته است.»

مالک-خورشید-آنجلز-دوران

خانم دوران که ادعا می‌کند قانون را می‌شناسد و احمق نیست و سند رسمی‌ای ارائه کرده است که نشان می‌دهد او مالک خورشید است که در مرکز منظومه‌ی شمسی قرار گرفته است و فاصله‌ی متوسط آن از زمین ۱۴۹ میلیون و ۶۰۰ هزار کیلومتر است. خانم دوران اکنون می‌خواهد قیمتی را برای استفاده از خورشید تعیین کند و ۱۰ درصد درآمد آن را به خود و مابقی را به دولت، مراکز تحقیقاتی، پایان بخشیدن به گرسنگی در جهان و … اختصاص دهد.

ماریا انجلز دوران شروع به فروش بخش‌هایی از خورشید در سایت ای‌بی نمود ولی اکانتش توسط این وبسایت بسته شد بهمین خاطر توانست مسئولان وبسایت را به دادگاه بکشاند چون این ستاره را در سال ۲۰۱۰ مالک شده بود و می‌خواست آن را به قیمت هر متر ۱ یورو بفروشد. این دادگاه برگزار شد و دوران توانست ۱۰ هزار یورو غرامت از ای‌بی بگیرد چون وبسایت از او کمیسیون گرفته بود ولی به او اجازه نداده بود که معامله‌اش را انجام دهد.

خانم دوران ایده‌ی فروش خورشید را از مردی گرفت که در سپتامبر ۲۰۱۰ در آمریکا ماه و بسیاری از سیارات منظومه شمسی را جزو مایملک خود درآورده بود.

 

منبع : dailymail _ independent

مطالب مرتبط

2 دیدگاه در “زنی که مالک قانونی خورشید است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *