۱۸ شی باستانی عجیب که هیچ توضیحی برایشان وجود ندارد (بخش ۲)

۱۲- کتیبه رونگورونگو

007-12-the-rongorongo-tablets-261073-620x258با این که جزیره ایستر (Easter Island) به وجود مجسمه‌هایی با سرهای غول‌پیکر مشهور است، اما شاید این کتیبه رونگورونگو، عجیب‌ترین شی کشف شده در این جزیره باشد. محققین این کتیبه را کشف کردند اما هنوز آن را کشف نکرده‌اند! نوشته‌های روی این لوح احتمالا آخرین دست‌نوشته‌های بازمانده از زبان رونگورونگو (Rongorongo) است اما هنوز نمی‌توان با قاطعیت این نظریه را پذیرفت.

۱۱- سر تکازیک کالیکستلاهواکا

008-11-the-tecaxic-calixtlahuaca-head-261118-620x391گفته شده این دست‌سازه در یک گورستان در مکزیکوسیتی کشف شده اما بیشتر باستان‌شناسان، با توجه به شباهت این مجسمه به مجسمه‌های کشف شده در روم باستان، معتقدند این دست‌سازه مربوط به آن مکان بوده است. آنها بر این باورند این یک تجارت بین قاره‌ای بود؛ معامله‌ای که خیلی زودتر از کشف قاره آمریکا انجام پذیرفت!

۱۰- قانون نامه گیگاس

009-10-the-codex-gigas-261139-620x388این کتاب یکی از بزرگترین کتاب‌های کشف شده در تمام دوران‌ها بوده و به انجیل شیطان معروف است. این کتاب ۲۳ سانتی‌متر ضخامت داشته و وزن آن ۷۵ کیلوگرم است. در صفحه ۲۹۹ این کتاب عکسی رنگی و نامربوط به مطالب کتاب از شیطان کشیده شده و به عنوان ترسناکترین صفحه کتاب در جهان شناخته می‌شود.

۹- مجسمه انسان های مارمولکی

010-9-the-ubaid-lizardmen-261167چند تن از باستان‌شناسان، این مجسمه‌ها را در خاور میانه و در کشور عراق کشف کرده‌اند. این دست‌سازه‌ها بیش از ۷۰۰۰ سال قدمت داشته و خزندگانی را در هیبت انسان به تصویر کشیده‌اند. هر یک از این مجسمه‌ها حالت خاص خود را دارند. باستان‌شناسان هنوز موفق به کشف رمز و راز این مجسمه‌ها نشده‌اند اما به نظر می‌رسد شباهت زیادی به بیگانگان فضایی دارند!

۸- نقشه پیری رئیس

011-8-the-peri-reis-map-261238-620x450در اواخر سال‌های ۱۹۲۰ میلادی، گروهی از باستان‌شناسان کشفی بسیار باارزش کردند. آنها موفق به کشف نقشه‌ای شدند که در سال ۱۵۱۳ توسط ناخدا پیری رئیس (Piri Reis) در ترکیه امروزی کشیده شده بود. این نقشه علاوه بر زیبا و بی‌نظیر بودن، مرموز و کشف نشده نیز باقی مانده است. این نقشه همه نقاط کره زمین، حتی قطب جنوب، را ترسیم کرده است؛ مکانی که تا سال‌ها پس از رسم این نقشه کشف نشده بود!

۷- ساز و کار آنتیکیترا

012-7-the-antikythera-mechanism-5e71a7df1d0c08aa9e80edd7eb40e296-620x553کارشناسان معتقدند این شی باستانی عجیب ، بقایای اولین کامپیوتر مکانیکی جهان است. این شی در منطقه‌ای در یونان باستان و در عمق ۴۵ متری آب کشف شده است. دانشمندان بر این باورند این وسیله بسیار پیچیده و پیشرفته بوده و در واقع پیشرفته‌ترین وسیله ساخت دست بشر (نسبت به زمان ساخت آن) است.


منبع: cyber-breeze

مطالب مرتبط

3 دیدگاه در “۱۸ شی باستانی عجیب که هیچ توضیحی برایشان وجود ندارد (بخش ۲)

  1. Dear Martha,I am happy to hear you had some good days with your family and I will continue to pray for you. You have the most lovely teacups and they're all so different too. I like your green theme today. The number three teacup is my favourite; it's gorgeous!I hope this week will be better for you. Take calSnBressings,ea.di

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *