مشهورترین و تکان دهنده ترین عکس تاریخ جهان-اومایارا سانچز

اومیارا سانچز گارزون (متولد ۲۸ اوت ۱۹۷۲ و وفات یافته در ۱۶ نوامبر ۱۹۸۵) دختری کلمبیایی بود که در فاجعه آمرو درحالی که تنها ۱۳ سال داشت در میان گل رود حاصل از آوار و یخ جان داد.

پس از اینکه گل‌رود خانه او را کاملاً نابود کرد، سانچز در میان مخروبه خانه خود به دام افتاده و بر اثر قانقاریا یا ۶۰ ساعت سرمازدگی جان داد. شجاعت و وقار او در این هنگام تسکینی برای کارگران و آرام‌خاطری برای روزنامه‌نگاران بود.

سانچز با عکسی که فرانک فورنیر لحظاتی پیش از مرگ او از او گرفت به شهرت جهانی رسید و به سمبلی ماندگار تبدیل شد.

sanchez-featured-image

در ساعت‌های آغازین فاجعه او کاملاً زیر آوار بود اما داوطلبان متوجه دست او که از آوار بیرون آمده بود شدند و پس از اینکه بالاتنه وی را آزاد کردند و برای آزاد کردن او تلاش کردند متوجه شدند که این کار بدون شکستن پاهای او غیرممکن است، هرگاه شخصی او را به بالا می‌کشید آب اطراف او بالا می‌آمد و از این رو برای غرق نشدن وی تایری دور او بستند تا هنگام عملیات نجات شناور باشد. غواصان مشاهده کردند که پاهای او زیر در گیر کرده و به دور پاهای او گره زده شده.

علی‌رغم شرایطش سانچز نسبتاً مثبت‌اندیش بود. او برای یکی از داوطلبان اشعاری از گرمانسانتا ماریا براگان خواند و درخواست شکلات، غذا و نوشیدنی و با مصاحبه موافقت کرد. هنگامی که ترسیده بود شروع به دعا و گریه کرد و در شب آخر درمورد اینکه نمی‌خواهد مدرسه‌اش دیر شود هذیان می‌گفت.

1985088DJ
در برهه‌ای او از کسانی که برای نجاتش تلاش می‌کردند خواست که او را تنها بگذارند تا بتوانند استراحت کنند. ساعت‌ها بعد تلمبه‌ای آوردند اما پاهای او زیر مخلوط آوار و گل‌رود گیر کرده بود و در نبود امکانات پزشکی برای قطع عضو، پزشک‌های حاضر در آنجا مرگ او را بهتر دانستند.


منبع

مطالب مرتبط

یک دیدگاه در “مشهورترین و تکان دهنده ترین عکس تاریخ جهان-اومایارا سانچز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *