ریش سیاه که بود؟

نام ریش سیاه تداعی کننده خشونت و خون ریزی دزدان دریایی است. او از این میراث دزدان دریایی لذت می برد. طبق گفته ها او مردی بلند قد و درشت اندام بود. او معمولا لباس های چرمی و پوتین بر تن میکرد. او زنجیری فلزی بر روی شانه اش بود و شش تپانچه به همراه خود داشت. او ریش منحصر به فردی داشت که با روبان های رنگی آن را پیچ میداد. ریش سیاه از ارزش هنری چهره های ترسناک به خوبی با خبر بود.

گفته ها حاکی از آن بود که نام او ادوارد تیچ بود. دزدان دریایی معمولا از اسم مستعار استفاده می کردند. او در سال ۱۶۸۰ در شهر بوستون که در آن زمان بندری بزرگ و معروف بود به دنیا آمد. او خواندن و نوشتن را کمی می دانست و به گمان بسیاری از مردم در جنگ علیه ملکه ی فرانسه نیز شرکت داشت. ملوانان مستقل قادر بودند در طول جنگ به کشتی های دشمن حمله کنند.

ریش سیاه تا چهار سال بعد از جنگ نیز همچنان به کشتی ها دشمن حمله می کرد. او تاجران ملکه فرانسه، وسل لا کانکورده را محاصره کرد که یکی از شگفت انگیزترین اتفاقات در دنیای ملوانان دریایی است. او یک ناوگان کوچک و هشت شناور ساخت که با آن به کشتی دشمنانش حمله می کرد.

یکی از بدنام ترین حملات او حمله به بندر چارلستون در کارولینای شمالی ایلات متحده بود. این حمله در سال ۱۷۱۸ رخ داد. ناوگان ریش سیاه طی یک هفته نه کشتی را غارت کردند. آنها وارد بندرگاه شدند و مسافران یک کشتی را نیز گروگان گرفتند. او از دولت چارلستون درخواست کمک های پزشکی کرد تا سر گروگان ها را نبرد. با رسیدن داروها و تجهیزات پزشکی، ریش سیاه به قول خود عمل کرد و گروگان ها را آزاد کرد. او وسایل قیمتی و عتیقه های درون کشتی ها را به یغما برد.

در اواخر همان سال کشتی ملکه آنه به گل نشست و ریش سیاه مورد عفو پادشاه قرار گرفت. اما خیلی زود به راهزنی و دزد دریایی بودن برگشت و آخرین جنگ خود را در کارولینای شمالی به راه انداخت. او به دست سربازان رییس نیروی دریایی سلطنتی یعنی رابرت مینارد کشته شد. او بیش از پنج بار مورد اصابت گلوله قرار گرفت و بیست بار با ضربه شمشیر زخمی شد ولی در آخر سرش بر فراز بادبان کشتی ستوان به نمایش درآمد.


منبع

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *