الکساندر بین آدمخوار

Alexander “Sawney” Bean یا الکساندر بین ساده لوح رییس یک قبیله ۴۸ نفره در اسکاتلند بود که متهم به قتل عام بیش از ۱۰۰۰ نفر بودند.

الکساندر در حدود سال ۱۵۰۰ میلادی در شرق Lothian به دنیا آمد. پدرش یک چاه کن ساده بود که تلاش می کرد از این طریق زندگی خانواده اش را بچرخاند.
الکساندر بعد ها با یک زن شرور که رابطه برقرار کرده بود ترک خانواده گفت و به یک غار ساحلی در اسکاتلند رفت. این غار ۲۰۰ متر طول داشت و در طول جزر و مد مسدود میشد و تا ۲۵ سال کسی محل آن را کشف نکرد. این زن و شوهر در نهایت ۸ پسر ، ۶ دختر ، ۱۸ نوه و ۱۴ ندیده به دنیا آوردند که اکثر آن ها نتیجه رابطه با محارم بود.
خانواده “بین” شب ها به سمت روستاها می رفتند و مخفیانه عده ای را میدزدیدند و به غار میبردند و پس از سلاخی جنازه ها را میخوردند.
روستاییان چندین بار جستجو برای گمشده های خود را صورت دادند اما هیچگاه فکر نمیکردند که کسی در غار ساحلی زندگی کند. آنها چند بار پس از پیدا کردن لاشه جنازه های گمشدگانشان ، انسان های بی گناهی از خودشان را به جرم قتل محکوم و اعدام کردند.

388717702

این رویه ادامه داشت تا یک شب “بین” در کمین یک زن و شوهر که با کالسکه از آن حوالی رد میشدند بود. بین و چند نفر از فرزندانش به آنها حمله کردند اما خبر نداشتند که مرد کالسکه سوار جنگجوی ماهری است. مرد با اسلحه پیستول خود، بین را زخمی کرد و آنها به زحمت فرار کردند. پس از این واقعه پادشاه جیمز ششم ۴۰۰ نفر را مامور پیدا کردن این خانواده کرد و بالاخره این غار کشف شد. با مشاهده باقی مانده اجساد در غار راز گم شدن روستاییان برملا شد.
تمام افراد این خانواده دستگیر شدند. پادشاه جیمز بدون برگزاری محاکمه حکم اعدام همه ی آن ها را صادر کرد.

ابتدا دست و پای مردان و اندام جنسی آن ها را قطع کردند و زنان و کودکان را مجبور به تماشای این صحنه کردند. سپس زنان و بچه ها را زنده زنده سوزاندند.

فیلم “تپه ها چشم دارند” از روی این واقعه تاریخی ساخته شده است.


منبع

 

مطالب مرتبط

یک دیدگاه در “الکساندر بین آدمخوار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *