فرشته مرگ-یوزف مَنگِله

المان نازی جنایت، حماقت و نبوغ را در هم امیخت! این جمله ای است که زمانی دوگل درمورد این حکمت عجیب بیان کرد، دکتر جوزف منگله را میتوان جز مرگبارترین سلاح های انسانی المان نازی دانستف کسی که ازمایشات بسیار ترسناک و مخوفی برروی اسیران جنگی و یهودیان انجام داد و تقریبا تمام انها را به قتل رساند، یا این حال در جهان پزشکی از او به نحوی دیگر نیز یاد میشود، کسی که توانست بسیاری از مسائل وراثتی و ژنتیکی را با انجام همین جنایات برملا کند.

منگله جز متعصب ترین افسران و پزشکان المان نازی بود عقاید او به شدت رادیکال و دارای خصوصیات رفتاری خاصی بود، او دارای مدرک پزشکی از برلین بود و در زمان به قدرت رسیدن نازی ها در المان تبدیل به پزشک اول تحقیقات نژادی در المان شد.

مِنگِله در اشویتس مشغول به کار شد و در حدود ۵ سال مطالعه و دو سال ازمایش نزدیک به ۵۰۰۰ انسان  را به کشتن داد، او با وجود دارا بودن تخصص فوق العاده در پزشکی به شدت انسان بی رحم و عجیبی بود.

b05e000de1240d911f08d60871a744e3

منگله قبل از همه از خواب بیدار میشد و مناجاتی خاص انجام میداد، او معتقد بود که خدایی وجود ندارد و موجوداتی بیگانه بر جهان حکومت میکنند، منگله جز افراد حاضر در پروژه ی زنگ آهنین هیتلر که در ان گفته میشود تعدادی از سران المان نازی بعد از شکست این کشور به کهکشانی بیگانه فرستاده شدند بود، منگله در ازمایشات خود خصوصا بر روی دوقلو ها کارهای بسیار وحشتناکی انجام داد، از تزریق در عنبیه ی چشم برای تغییر رنگ تا دوختن و اتصال دوقلوها به هم که به همین دلایل منگله در دادگاه نورنبرگ به علت جنایت علیه بشریت به مرگ محکوم شد ولی هرگز او را پیدا نکردند، جالب است بدانید کریک و واتسون کاشفان دی ان ای و برنده ی نوبل پزشکی در مراسم تجلیل خود به شکل غیر مستقیم به ارزش کارهای منگله فراتر از کشتار و قتل اشاره کردند.

Mengele-vs.-Ovitz-768x320

پس از شکست المان او بیشتر مدارک و کارهای خود را نابود کرده بود اما همان مقدار که یافته شد نشان از پیشرفت عجیب و فراتر از باور او در کارهای ژنتیک بود، پس از پیدا نشدن منگله برای محاکمه بسیاری از سازمانهای جاسوسی به دنبال او بودند اما همه در این راه شکست خوردند تا اینکه اتفاق عجیبی افتاد، یک پزشک سوییسی که برای تحقیق به برزیل رفته بود به دهکده ای بسیار عجیب رسید، در این دهکده همه بچه ها به شکل دوقلو به دنیا می ایند و دارای رنگ و موهایی کاملا بور و یونیک بودند چیزی که در مردم بومی برزیل اصلا رایج نیست این دکتر پس از تحقیق فراوان متوجه شد که علت این اتفاقات وجود پزشکی غریبه در این مناطق بوده که خود را آلن معرفی کرده بود و اقدام به انجام امور پزشکی در این مناطق میکرده  مردم محلی بسیار او را دوست داشتند که علت ان نیز نجات جان بسیاری از مردم بوده.

بزرگترین تعقیب کننده ی منگله موس-اد بود که پس از دستگیری آیشمن به شدت به دنبال دستگیری منگله نیز بود که موفق نشد و در واقع دیر به این هدف رسید، زمانی که منگله از دنیا رفته بود.

در سال ۲۰۱۰ یک موسسه ی تحقیقاتی-نظامی در امریکا و زیر نظر دارپا اقدام به ازمایش دی ان ای مردمان مناطقی کرد که منگله انها را درمان کرده بود، جواب ازمایش طبق گفته ی مقامات عادی بوده اما یکی از پزشکان این موسسه اعلام کرده بود که چنین چیزی در تاریخ پزشکی وجود نداشته است دی ان ای بسیاری از ان افراد تا ۷۰%تغییر و دستکاری شده بود که حتی با امکانات امروزی نیز چنین کاری ممکن نیست منگله در کتاب خاطرات خود معتقد به قربانی کردن نسلی برای برتری نسل دیگری در جهت تکامل است که این حرف خود را به همان موجوداتی نسبت میدهد که انسان را به زمین اوردند و صاحبان اصلی زمین را نابود کردند.

images

از جمله کارهای وحشتناکی است که منگله انجام داد.
نقل شده که او گروهی از راهبه‌های یهودی را با تابش اشعه ایکس، نازا کرد. این کار منجر به بروز زخم‌های وحشتناکی روی بدن آنها شد.
عوض کردن رنگ چشم با تزریق داروهایی به چشم، قطع کردن اندام‌ها و جراحی‌های وحشتناک مثل به هم دوختن دو کودک دوقلو برای ایجاد یک دوقلوی به هم چسبیده، هم از جمله کارهایی است که در آشویتس انجام می‌داد.
سوژه‌های آزمایشات او بهتر تغذیه می‌شدند و بهتر اسکان داده می‌شدند، او خود را به کودکانی که برای آزمایشات برمی‌گزید، تحت نام «عمو منگل» معرفی می‌کرد و به آنها شیرینی می‌داد.

genocide-home-150428

جالب است بدانید منگله روشی با صددرصد تضمین جهت عقیم کردن زنان یافته بود که امریکا از همین روش در ویتنام و کره استفاده کرد، در این نوع عقیم بودن شخص از اکتسابی به وراثتی تبدیل میشود، او همچنین نوعی ژن وراثتی استخراج کرده بود که باعث کاهش یا افزایش شدید قد در انسانها میشد همین طور منگله تحقیقات فراوانی برروی کوتوله ها انجام داد و در نهایت به دستور مستقیم او تمام کوتوله ها و عقب مانده های ذهنی المان نازی در مدت ۶ماه به قتل رسیدند.

منگله و تقریبا تمام پزشمان المان نازی معتقد به این نکته بودند که برای بالا بردن سطح هوش و توانایی های ملت المان باید تمام شاخه های اضافی را حذف کرد در همین راستا بود که انها تمام انسان ها با مشکلات ذهنی و جسمی را قربانی کردند، امروزه المان جز کشورهایی است که کمترین افراد عقب مانده را در دنیا دارد، همین طور میزان بیماری سندروم داون در این کشور بسیار پایین است.

هنوز هم مشخص نیست منگله چگونه موفق شده بود به چنین سطح بالایی از علم پزشکی برسداما به هرحال او فرشته ی مرگ بود، منگله در نهایت در سال ۱۹۷۹ و به علت ضربه ی مغزی در حین شنا کردن از دنیا رفت.


منبع 

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *